STEAM!

Pátek 15.7.05, Music Club Mecca, U Průhonu 3 (MAPA ZDE)

Djs: Hit & House & Energy Stage:
CHRIS SADLER VS. PETE WALK (Exclusive 4 decks show)
Chris Sadler (UK, ChrisSadler.com), Pete Walk (PeteWalk.com)
MUSIC MADNESS (Madman & Raju 4 decks show)
Marko Jelić (Clubber.cz)
HappyHouseRentals.com Chill Stage:
Rescue (Pure-Rhythm.cz), Adlet (Celnice), AirTom (O2).
Nalaďte si oficiální pořad Vítův Tanec Live na RÁDIU DEEJAY 99,7 FM každý pátek od 20.00 a sledujte bližší informace. Živý přenos na rádiu Live61.com. Start 22:00. Vstup 149 kč.
Akreditace: steam@thonyk.com - Fórum: Techno.cz

FOTKY:

Fotky připravili Production (Mecca.cz), Pete Walk (PeteWalk.com), Martin Šuvarina (Libimseti.cz) a Katie (Partypics.cz)

LINE UP:

Hit & House & Energy Stage:
22.00-00.00 Marko Jelić
00.00-01.00 Chris Sadler
01.00-02.00 Chris Sadler vs. Pete Walk (Exclusive 4 decks show)
02.00-03.00 Pete Walk
03.00-06.00 Music Madness (Madman & Raju in special 4 decks show)

HappyHouseRentals.com Chill Stage:
22.00-23.00 Adlet
23.00-00.00 AirTom
00.00-02.00 Rescue
02.00-04.00 Adlet & AirTom

20.00-00.00 Madman & Raju živě na Rádiu DeeJay 99,7 FM
22.00-06.00 Přímý přenos z party na rádiu Live61.cz

Madman & Raju živě na Rádiu DeeJay:

Nalaďte si v den party 15.7. od 20.00 Rádio Deejay na frekvenci 99,7FM a oficiální pořad party Steam, Vítův Tanec Live. Zahrají živě jedni z hlavních vystupujících, pánové Madman a Raju a to každý v hodinovém setu.

STEAM V MECCE:

Nejnovějším přírůstkem v programu hudebního klubu Mecca, je nová party Steam. Půjde o více sváteční událost, opakovanou pouze několikrát do roka a vychytanou do posledního detailu. Narychlo uspořádaným nultým dílem, bychom Vás chtěli tak trochu navnadit na to, co od příště chystáme. Za symbolických 149 kč vám zahrají jedni z nejoblíbenějších pražských djs a k tomu dva hosté původem z ciziny, kteří se u nás poslední dobou pěkně zabydleli.

Hlavní stage se zaměří na oblíbené energické houseové hitovky, v poslední době čím dál tím častěji nazývané výrazem hit & house & energy. V podstatě půjde o směsici našláplé house music, okořeněné dalšími hudebními styly. Vše odstartuje rodák ze Srbska, Marko Jelić, jehož set se pomalu ale jistě vyvine tak, aby co nejlépe připravil půdu pod nohama hlavnímu hostovi večera, kterým je Chris Sadler. Ten patří mezi nejoblíbenější dje u nás, i když jeho rodnou zemí je Velká Británie, a svým hudebním stylem přesně zapadá do konceptu Steamu. Hřebem večera pak bude exkluzivní společná show na 4 gramofony právě dje Chrise Sadlera, a k tomu rezidenta naší party, Peta Walka. Ti dohromady ještě nikdy nikde nehráli a ani jen tak nezahrají. Máte se tedy opravdu na co těšit! Pete Walk, který u nás hudební styl hit & house & energy propaguje dnes a denně, samozřejmě vystoupí také sám, a to hned po té. O závěr noci se pak postará pražské duo Music Madness, alias Madman & Raju, opět ve speciální show na 4 gramofony (v den party máte možnost si je poslechnout živě, každého v hodinovém setu, také v oficiálním rádiovém pořadu party Steam, Vítův Tanec Live na Rádiu DeeJay 99,7FM a to od 20.00). Vedlejší Chill Stage vám pak poskytne ten největší komfort k relaxaci a odpočinku s přispěním deep a vocal houseových djs Rescue, Adlet a AirToma.

V pátek 15.7. se s vámi těšíme nashledanou!

Thonyk
thonyk@thonyk.com
www.thonyk.com

ROZHOVOR S PETEM WALKEM PRO TECHNO.CZ:

Prochy, tenhle rozhovor začnu výjimečně trošičku nezvykle a už moje oslovení to jasně napovídá. Celou dobu, co tě znám a stejně tak naši společní přátelé tě oslovují tvojí starou přezdívkou. Nedávno a není to zase tak dlouho jsi si, ale svůj dýdžejský pseudonym změnil na Pete Walk. Co tě to prosím tě popadlo? Mám ti teda od nynějška říkat “Píte“?
:)))) Já přeci Prochy jsem. Takovou mám i přezdívku a tak mě taky oslovujou mý přátelé. Když se nějakej dj třeba jmenuje Lední medvěd, tak mu taky nebudeš říkat „ hele, Lední medvěde“, ale oslovíš ho normálně jménem nebo nějakou přezdívkou, která z toho jména plyne, teda pokud nějakou má:)) Každej z nás má asi nějakou přezdívku, která se s ním nese už od školy a většinou je to nějaká zkomolenina tvýho jména a nejinak je to i u mě. Když jsem přemýšlel jaký djský jméno si mám dát, tak mě prostě nic jinýho v tý době nenapadlo a hlavně jsem to nějak moc neřešil...Avšak první taková věc, kdy jsem zauvažoval o změně, bylo jednou, když jsem jel v autě a měl zaplý Radio jedna a nějakej moderátor nebyl schopnej mý jméno vyslovit. Brzo se však jméno provařilo a já to opět přestal řešit, i když mi to pořád připadalo hrozně dětinské...Zlom nastal při mém bookingu v Polsku, kdy mě odmítali napsat na plakáty s tím, že v polštině znamená „prochy“ narkotika, prostě drogy:)) Hrozně jsme se tomu smáli, ale za rok se situace opakovala a právě na cestě zpátky z Polska nás to všechno nějak přepadlo (Já, Thonyk, Tereza) a nějakým způsobem padlo Pete Walk a mě se to celkem zalíbilo. A tak jsem si řek, proč to nezkusit. Půlka lidí mi říká, že je to geniální a další půlka zase, že to mělo zůstat při starém. Avšak jedno to přineslo určitě, začalo se o mně mluvit a to byl ten byl přeci ten účel, ne? :)

Vím, že je asi už dost klišé ptát se na začátky hraní v každém rozhovoru, co spolu jednou za čas děláme, ale objevíš se v nové databázi Techno.cz a myslím, že právě proto tu tohle nesmí chybět. Takže. Kdy, jak a proč si začal hrát? Kam až ses dopracoval?
Začal jsem asi před 11cti lety ještě z cédéček a na gramce hraju asi šest let. Začal jsem hrát prostě proto, že jsem chtěl hrát. Jednou jsem přišel na diskotéku a viděl jak tam ten dj pouští céda a hrozně mě to fascinovalo. Nikdy mě ale nenapadlo, že bych tam mohl někdy stát taky. Až jednou mi známej kámoš dj řekl, jestli to nechci zkusit. Teda před tím jsem do něj pořád hučel, ať mě to naučí a pustí mě k tomu. Za jeden večer hraní jsem si vysloužil „stálé angažmá“ ve vedlejším klubu a začal jsem si „užívat život plnými doušky“:) Hrozně rád na to vzpomínám. Byly to bezstarostný léta mýho života:) Dřív to bylo hodně o srandě, nikdo nic neřešil. Dneska je to mnohem složitější. Hlavně proto, že nemám klub kde bych měl svojí pravidelnou rezidenetůru nebo kde bych dělal produkci, jako to bylo třeba v Industry nebo ve Spirálu. Každopádně je ale víc akcí, kde teď hraju než dříve a hraní mě pořád baví a to je důležitý:)

Organizátor party Steam a zároveň pravděpodobně tvůj největší fanda nazval tvůj styl Hit&house&energy. Mám-li být upřímný, tak mi to přijde dost legrační, ale budiž. Ztotožňuješ se s tím, nebo by ses stylově zařadil někam jinam?
Já se vůbec někam nerad stylově zařazuju...Mě ten název taky přijde legrační, ale zas na druhou stranu je to pro lidi srozumitelný, co se tam bude hrát a divil by ses, kolik lidí se toho chytilo. Až mě to hodně překvapilo. Začali to používat i jinde a teď se z toho stává hit:) Ve svým setu hraju poměrně dost stylů pak by to vypadalo asi takhle: „housenews french filter electro“. Já bych byl vůbec pro neřešit nějaký styly. Teda kromě toho, jestli je to techno nebo house apod. Když totiž hraješ pořad jedno a to samý dokola, je to pro lidi nuda. Ty časy „duc duc“ jsou už dávno pryč. Dneska jdou lidi do hloubky a to je dobře. Začínaj vnímat hudbu a ne jen nějaký zvuky. Ale i taneční hudba za tu dobu udělala velkej pokrok.

Jaký je koncept akcí Steam vůbec? Vím, že se rozvětvila na dva druhy a leckdy je to celkem ujetý mejdan. Hlavně kvůli známým a kamarádům, pro které je stavěný…
Vždycky je to ujetej mejdan! :) Lidičky tam chodí se pořádně pobavit a popovídat se svejma známejma. Původně to bylo opravdu dělaný pro pár známejch. Když Thonyk dělal první Steam a oslovil mě kuli hraní, nevěnoval jsem tomu až tak velkou pozornost. Navíc to bylo takový hodně pionýrský a lineup mi připadal dosti splácenej dohromady. Ale když jsem tam hrál, tak jsem zjistil, že ti lidi se tam prostě baví a jsou hodně v pohodě. Thonyk mě pak postupně seznamoval se svejma známejma. On to dělá prakticky dodnes a vůbec nechápu kolik těch známejch vlastně má? :) A dneska jsou to i mý známí tak se partička vždycky jednou za čas sejde. Třeba když někdo slaví nějaký narozky nebo tak nějak. A tak se jsem se stal vlastně rezidentem party Steam. Rozdělilo se to teď na dva díly - Steam a Steaming. Thonyk dostal víceméně nabídky od různejch klubů na to, aby tam právě Steam udělal. Na Steam je vždycky vstup zdarma a když ho budeš dělat komerčně ve větším klubu, tak to nejde. Proto Steaming, kde bude i nadále vstup zdarma a konat se bude po menších klubech a barech. Jinak první Steam v Mecce se chystá na 15.7., kde vystoupím s Chrisem Sadlerem a se spousty dalšími dji.

Vzpomínám, že jsi v minulosti stál také za organizací velice populárních mejdánků Basic. Ty se nám, ale nějak vytratily, ne? Hodně lidí se po nich ptá… Kde je jim konec? Myslíš, že se ti je podaří někdy resuscitovat?
Vytratili se jednoduše, protože skončil klub Industry i s ním i tyhle nejlepší party, který jsme zprvu já, ty a Ajchman dělali. Celý to bylo vlastně taková zkouška, jestli vůbec umíme dobrou party udělat. Celá myšlenka se vlastně zrodila na jedný party v Roxy, kdy jsme si řekli, že něco podniknem. Já dělal produkci v Industry a vy s s Ajchmanem jste tomu dali skvělou myšlenku, kterou jak se později ukázalo, se snažili i jiní napodobit. S heslem „ vraťme clubbery zpátky do klubů“ se nám to celkem dařilo a tak jsme vlastně tenkrát do Prahy přitáhli poprvý Orbitha a show byla na světě. Mě je taky líto, že ta party skončila, ale doposud se vlastně nenašel ideální prostor, kde v týhle party pokračovat. Hlavně se asi taky malinko vytratil ten původní elán, kterej jsme měli. Byl bych rád, kdyby jsme mohli party znovu obnovit, ale jak říkám, s novým prostorem to chce taky trochu zapracovat i na malinko jiném konceptu. Takže Juki, začnem od začátku. Chce to přidat k tomu ještě další nápad, najít ideální prostor, podporu a já nebudu proti se toho i nadále účastnit:)

Jak se těšíš na letní festivaly? Letos je jich opravdu požehnaně….zvládneš všechny, nebo si vybíráš? A co hraní na nich, máš?
Těším se jako každý rok, to je jasný. I každý rok jich je požehnaně. Vono, když bych měl bejt opravdu na každým, tak si vezmu dovolenou asi na celý dva měsíce, ale to si prostě nemůžu dovolit, protože jsem normální pracující člověk:)) Samozřejmě se moc těším na Carla Coxe, protože u mě je to dj, kterej opravdu ty lidi dokáže svým setem maximálně pobavit. Byl jsem jednou na něm v Holandsku na Dance Valley, kde Karlík začal hrát od desíti do dvanácti před šedesátitisícovým davem. Lepší zážitek, jsem doposud nezažil:) Pak jsou tady ještě Underworld, i když to se moc jako fesťák netváří. Spíš to bude o tom si to užít trochu jinak, ale proč ne? :) Dále potom Summer of Love od Aleše Blehy, protože on je snad co se týče fesťáků asi nejlepší promotér a vždycky to tam stojí za to. V neposlední řadě se chystám na Mácháč, kde bych snad měl i dokonce hrát na Mix.cz stagi. Uvidíme. I love you summer party girls:))

Slyšel jsem, že jsi teď civilním povoláním úspěšný realitní makléř. Prý prodáváš středověké hrady bohatým Američanům, sem tam nějaký ten zámek občas i parcelu na měsíci. Věřím, že jsi velice bohatý člověk a ostatně villa Prochazka na Bali, kterou si teď dostavěl to jen dosvědčuje. Jak se ti to proboha podařilo? Vždyť jsi začínal jako prodavač bot!
Koukám, že ty taky všechno provaříš, Juki:) S tou Bali to ještě není tak horký, ale přeci jen musím uznat, že mě tahle práce baví a naplňuje. Abych to uved na pravou míru, tak prodávám pozemky tady v Praze a po okolí. Ale sranda to rozhodně není a musíš bejt na lidi tvrdej, jinak to nejde. Takže je to takovej úplnej opak toho, jako když hraju někde v klubu, kde se musím na lidi smát a být jak beránek:)

Určitě víš, že sponzorem těchto rozhovorů je chytrá droga SPEED 8. Máš s ní nějaké zkušenosti? Co třeba další nenávykové stimulanty?
Tak samozřejmě asi jako každej jsem to vyzkoušel. Když se člověk potřebuje probrat a začít fungovat, je to ideální. Ale radši mám normální energetický drinky, protože je tam toho trochu víc a člověk si to může trochu míchnout i s nějakým alkoholem. Já vím, že se to nema...:)) Z dalších návykových stimulantů jsou pro mě dobrý .... a pak ještě...a ve finále sex a rock n´roll:))

Juki
juki@techno.cz

ROZHOVOR S MARKEM JELIĆEM:

Ahoj Marko. Vítám tě u našeho rozhovoru, který píšeme v souvislosti k nadcházející party Steam. Začnu asi jednoduchou otázkou jak se vlastně aktuálně máš? Začalo léto a to hned pěkně vysokými teplotami. Jak je snášíš? O Tvém jižanský původu již většina lidí ví..
Léto snáším jako většina, tedy mnohem lépe než zimní plískanice. Jižanský původ zde velkou roli, myslím, nehraje. Navíc Srbsko, i když je na Balkáně, podléhá silně kontinentálnímu typu klimatu, tedy v létě pořádné horko, v zimě tvrdé mínusové teploty.

Kam se chystáš v létě u nás? Od dovolené, výletů přes festivaly? Kde Tě čeká hraní? Kam se nejvíc těšíš?
Léto mám mnohem nabitější, než jsem vůbec původně plánoval. Úsilí hrát alespoň na nějakém letním festivalu nahradilo škudlení volných termínu, abych si v létě mohl alespoň na chvíli odpočinout od sluchátek a reproduktorů. Čeká mě toho dost, jmenovitě house stage s Justinem na Svojšicích, Durex love zone na Cosmic Tripu, Summer Dance na Slapech v Rabyni, pravděpodobně Mácháč a v jednání je afterparty po Love Planet. Co se pražských klubů týče, nejvíc se těším na Clubber.cz mejdany Colorful House music v Chateau a 3 In Akro v Akropoli, tedy jejím Divadelním baru, super bude asi i parník na Vltavě a v srpnu pak taky další K2 v Budějicích, tam na jihu to vždycky frčí :-)

Chystáš se někam do ciziny? Předpokládám, že asi nevynecháš cestu do svého rodného Srbska?
Nevynechám, už 2.7. odjíždím na pobřeží Černé Hory, kde budu hrát na plážových parties v podinku Cuba v letovisku Petrovac. Poté se jako návštěvník přesouvám na čtyřdenní festival Exit www.exitfest.org) do srbského Nového Sadu a po jeho skončení hraju 11.7. na velkém tanečním pontonu Exile v Bělehradě. Další návštěvu rodných krajů plánuju na konec srpna a s tím bude spojeno i další hraní.

Dokázal bys nějak slovy vyjádřit hudební styl který hraješ?
V poslední době je to hlavně electro-house, ale často si dávám i funkovější sety, vždy záleží na okolnostech a zejména signálech z publika. Baví mě jak našláplý house, tak čisté electro..

Co říkáš na styl hudby co hraje rezident party Steam Pete Walk?
Hraje věci, které se lidem líbí a dokáže pez potíží natřískat parket. V poslední době ho spíš než hitovky slýchávám hrát skladby neokoukané a víc do electra, znělo to moc pěkně, chválím .)

Jak se těšíš na party samotnou? Bude to určitě jedna z nejzajímavějších klubových akcích konaných v červenci v Praze a dost se od ní očekává.
Ten samý večer děláme v Chateau jako každý měsíc další Colorful House, kde jsme doposud měli vždycky plno a nepopsatelnou atmošku, takže to bude spíš přebíhačka, než že si ten rozjezd v Holešovicích budu bůhvíjak užívat, ale Steamu v Mecce věštím pěkný průběh, pražská mládež ho má ráda a schází se tam mrtě známých.

Tradiční otázka na závěr. Tvých aktuálních TOP 5?
Roman FLUGEL- Geht's Noch (Steve Angello remix)
LITTLE MENACE - Come'n'Gimme Your
CHEF - Being Chef (Touche remix)
LDM - Get Fresh
EAST END - Unity (Komodos remix)

Děkuji za Tvůj čas a přeji krásné léto!

Thonyk
thonyk@thonyk.com
www.thonyk.com

PŘEDSTAVUJEME DRUHOU STAGE:

DJ RESCUE

Dj Rescue a jeho djské začátky se datují do roku 1999, kdy se poprvé postavil za gramofony a zkoušel mixovat. Zhruba po roce dostává šanci zahrát si v pražském klubu CZ Beat, kde mu je po jeho prvním hraní a poslechu demo mixu nabídnut rezidentní večer, který pojmenovává Baysound night. Tato noc funguje až do uzavření klubu, zhruba o rok později. Mezitím dochází k zásadní změně, kdy se stává členem Pure Rhythm sound system. Ovlivněn vystoupením The End sound system na Proboštských jezerech a dji na party Mix se postupně začíná profilovat jeho hudební styl, který se pohybuje na vlnách deep house a groovy tech-house, ale nepostrádá kvalitu, kterou se snaží svými mixy a výběrem desek docílit. Proto po hraní v malých klubech dostává příležitost i v klubu Roxy a to na rezidentních večerech Futuresoundz a Nightphunk dje Lucase, na legendární party Mix, mnohokrát také na oblíbené party Free Mondays a s úspěchem se setkala i party Pure Rhythm session o kterou se po zvukové a vizuální stránce starají Pure Rhythm djs. Postupem času ho můžete slýchat ve většině pražských klubech, např: Duplex, Resort, Radost FX, Abaton, Ultramarin a donedávna v dnes již bohužel zaniklém, legendárním klubu Roxy, kde spolu s dji Trávou a Loutkou odstartovával jejich rezidentní old school party Mixer a na dalších místech jako Brno (Perpetuum, Cofee house), Go Planet Roxy (Tábor), Olomouc (Depo 9), Košice (hala Gasosport), Plzeň (klub Mix), Benešov (Bang Bang). Mnohokrát byl také hostem v radiových pořadech Dance Extravaganza na Evropě 2, Vinyl Vibration na Kiss FM, a v internetových pořadech Radia Akropolis a Radia Jelení. Od roku 2002 začíná pracovat v tehdy nově otevřeném vinyl shopu Fosny.cz, o který se spolu s djem Vikem stará po další dva roky. Dále se věnuje výrobě originálních modelů oblečení a spoluzakládá značku Pure Rhythm wear CO.

DJane ADLET

Hraje nejraději deep, vocal a disco house. K djingu se dostala před 3 lety. Nyni pravidelně vystupuje např. v pražském Music Clubu Celnice. Občas zpestří set improvizovaným zpěvem.

DJ AIRTOM

S djingem začal v Holandsku před 4 lety. Odsud se vrátil zpět do Čech, do školy v Karviné, kde hrával ve Studentském klubu, a v klubech Sedma a Štěrba. Nyní žije v Praze a hraje po různých klubech. Nejvíc ho baví styly jako deep house, house, happy house, disco house. Recenze jeho promo cd vyšla v X-magu 4/2004, kde mimo jiné napsali, že jeho "mixy jsou přesné jako švycarské hodinky".

Hlavní mediální partneři: servery Techno.cz a rádia Deejay a Live61.com

Mediální partneři: servery Clubber.cz, Rave.cz, Depo9.cz, Technisco.cz, House.cz, Superdance.cz, Bassline.cz, iReport.cz, Mix.cz, Futurebeat.cz, Partypeople.cz, Xmag.cz, Fotos.cz, Poslouchej.net, Ukažse.cz.

(c) 2006 Thonyk - Thonyk.com